Sprawdzanie elektronarzędzi

Zakres naszych usług

Jeżeli macie Państwo do czynienia z różnego rodzaju kontrolami BHP zapewne wiecie, że po kontroli Inspektora BHP w protokole zawarty zostanie następujący zapis:
 

Elektronarzędzia ręczne powinny być poddawane okresowym przeglądom przez uprawnionego elektryka, a przeglądy udokumentowane w książce eksploatacji elektronarzędzia

Jest to wymóg zwiększający bezpieczeństwo przy prowadzonych pracach budowlanych. Po co narażać się za ponoszenie dodatkowej odpowiedzialności za życie i zdrowie własnych pracowników, lepiej od razu zadbać o to i mieć udokumentowane w stosownej dokumentacji, potrzebnej w razie rutynowej kontroli BHP oraz w razie wystapienia jakiegokolwiek wypadku przy pracy.

Nasza firma oferuje sprawdzenie stanu bezpieczeństwa Twoich elektronarzędzi stosowanych zarówno w przemyśle jak i w medycynie. Sprawdzimy, czy Twoje elektronarzędzia są bezpieczne dla użytkownika. Skontrolujemy, czy materiały izolacyjne Twoich narzędzi z biegiem czasu nie straciły swoich właściściwości. Warto o to zadbać, gdyż podłączając niesprawne urządzenie do instalacji elektrycznej, narażamy je na uszkodzenie oraz ryzyzujemy zdrowiem bądź nawet życiem uzytkownika.

Do przeprowadzenia odpowiednich badań wykorzystujemy uniwersalny tester Secutest SIII, który umożliwia profesjonalne skontrolowanie elektronarzędzi. 

Tester Secutest SIII umożliwia dokładne sprawdzenie stanu ochrony przeciwporażeniowej urządzeń tuż po wyprodukowaniu, po naprawach w warsztatach oraz w czasie badań kontrolnych i przeglądów. Przy pomocy testera jesteśmy w stanie przebadać m. in.:
 

  • elektryczne narzędzia kontrolno-pomiarowe, tj.: mierniki, oscyloskopy, dalmierze itp.;
  • sprzęt gospodarstwa domowego;
  • urządzenia medyczne;
  • urządzenia przetwarzające dane.

Zbadanie bezpieczeństwa elektrycznego jest podstawą BHP. W zakresie naszych usług jest sprawdzenie podstawowych parametrów urządzeń, tj. ciągłości przewodu PE, prądu upływu i rezystancji izolacji.
 

Zadbaj o zdrowie i życie swoje i swoich pracowników! Zgłoś do nas swoje elektronarzędzia, a my sprawdzimy je dla Ciebie!

Usługi

Ostatnie posty

Poznaj nas

PPHU ANS powstało w 1990 roku. Filozofia naszej pracy sprowadza się do zasady, że wykonywane zadania muszą się wyróżniać jakością, rzetelnością i niezawodnością. Specjalizujemy się w projektach elektrycznych, oświetleniu, wykonujemy pomiary elektryczne oraz prowadzimy prace wykonawcze w terenie.

Czytaj dalej