Inspekcje termowizyjne

Zakres naszych usług

Badania termowizyjne wykorzystywane są w wielu dziedzinach życia. Poszerza możliwość analizy obiektów i zjawisk na podstawie obrazów w podczerwonym paśmie promieniowania. Poprzez pomiar wartości i rozkładu temperatury na powierzchni badanego obiektu możliwe jest ocenienie jego stanu technicznego Do tego typu badań wykorzystywane są kamery termowizyjne, wykonujące zdjęcia (podobnie jak aparat fotograficzny) wybranego obiektu w podczerwieni. Takie zdjęcie nazywane jest termogramem. 
 

W branży elektroenergetycznej badania termowizyjne stanowią istotną częścią diagnostyki urządzeń elektoenergetycznych. 

Poprzez badanie termowizyjne możliwe jest wykrycie uszkodzenia urządzeń elektroenergetycznych, nawet we wszesnym stadium. Obraz termowizyjny daje możliwość wykrycia usterek, których nie nie widać gołym okiem. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest wykrycie elementów, które są uszkodzone lub zbyt obciążone. Poniższej zamieszczono zdjęcie takiego pomiaru, prezentujące które z zabezpieczeń znajdujących się w tablicy rozdzielczej jest najbardziej obciążone.

Termowizja jest coraz częściej wykorzystywana do m. in. do okresowych badań rozdzielni elektrycznych. Sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pomocy kamery termowizyjnej pozwala na wykrycie problemów przed wystąpieniem awarii.

Stosowany przez nas FLIR Systems ma szerokie zastosowania spełniające oczekiwania różnych Klientów i ich potrzeb.

Inspekcja termowizyjna jest sprawdzeniem wad i problemów w instalacji elektrycznej (niezależnie od pomiarów, które najczęściej nie wykazują problemów cieplnych) bez zakłócania pracy systemu!
 

Skontaktuj się z nami! Sprawdzimy Twoją instalację elektryczną. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i już teraz przeprowadź badanie okresowe instalacji i urządzeń elektroenergetycznych. Zrób to jak najszybciej, gdyż bez wykrycia problemów we wczesnym stadium, narażasz się na awarię. 

Usługi

Ostatnie posty

Poznaj nas

PPHU ANS powstało w 1990 roku. Filozofia naszej pracy sprowadza się do zasady, że wykonywane zadania muszą się wyróżniać jakością, rzetelnością i niezawodnością. Specjalizujemy się w projektach elektrycznych, oświetleniu, wykonujemy pomiary elektryczne oraz prowadzimy prace wykonawcze w terenie.

Czytaj dalej